دوره های Fortinet

×

هشدار

اجزای کامپوننت را به یک آیتم منو اختصاص بدهید

بررسی دوره آموزشی فورتی نت - Fortinet

با توجه به تاریخچه محصولات امنیتی و استفاده از ابزارها و سخت افزارهای مختلف در ایمن سازی سرویس های سازمانی، شرکت فورتی نت Fortinet اولین UTMرا با نام تجاری فورتی گیت FortiGate در سال 2002 تولید وارائه کرد.تجهیزات امنیتی دیگری توسط کمپانی فورتی نت ارائه گردیده است ،اعم از فورتی آنالایزر،فورتی وب ،فورتی دی بی وچندین تجهیز دیگر که کلیه این تجهیزات امنیتی با توجه به سیکل کاری وسیاست های هر سازمان قابل استفاده می باشند.

بر مبنای سیاست های جدید کمپانیFortinet، Course دوره های آموزشی فورتی نت بر مبنای هشت مرحله طبق هرم ذیل انجام میگردد.

Technical Training Courses

fortinete edu

که در ادامه به معرفی مراحل هرم آموزشی پرداخته وموارد موردبحث در هر مرحله ذکرمیگردد.

NSE1: Network Security Technology Foundations

که موضوعات مشروحه در NSE1به مقدمه ای بر امنیت شبکه ،فایروال مرکز داده ،نسل های بعدی فایروال، مدیریت متحد تهدیدها،مدیریت تجزیه وتحلیل می پردازد.

NSE2: FortiGate Network Security Solutions

که موضوعات مشروحه درNSE2 به بررسی اجمالی فورتی گیت،فایروال های نسل بعدی شرکت ،چشم انداز شرکت، تهدیدها،مدیریت تجزیه و تحلیل ترافیک،بررسی اجمالی رقابتی بین شرکت ها می پردازد.

NSE3: Advanced Network Security Solutions

که موضوعات مشروحه در NSE3 به امنیت برنامه های تحت وب،گذرگاه امنیتی ایمیل،حفاظت در مقابل حملات DOS ،حفاظت در مقابل حملات پیشرفته ،هویت و...می پردازد.

NSE4: Network Security Configuration & Administration – FortiGate

-FortiGate Security Systems I:

که موضوعات مشروحه در NSE4 شامل معرفی UTM شرکت فورتی نت ،ورود به سیستم و نظارت ،سیاست های فایروال،فایروال احراز هویت ،SSL VPN آموزش اولیه IPSEC VPN ،آنتی ویروس ،پروکسی،وب سایت فیلترینگ،کنترل برنامه می باشد.

لازم به ذکر است گذراندن مرحله FortiGate Security Systems I معادل دوره آموزشی FCNSA می باشد،کلیه علاقه مندان به شرکت در این مرحله می بایست آشنایی با پیش نیازها که شامل مراحل NSE1تا NSE3 را می باشد دارا باشند.

FortiGate Security Systems II

گذراندن دوره FortiGate Security SystemsII بر مبنای سرفصل های جدید معادل دوره   FCNSP  می باشد.

که به مسیریابی ،شبکه های مجازی،در دسترس پذیری،حالت پیشرفته VPN IPSEC ، IPS،FSSO،DLP ،امکان عیب شناسی،شتاب سخت افزاری،IPV6 ...مورد بحث قرار می دهد.

و از مرحله NSE5 تاNSE8 که به مدیریت امنیت شبکه،تجزیه وتحلیل،امنیت پیشرفته محصولات ،نرم افزار کنترل کلاسFortiADC،امنیت تشخیص و عیب یابی می پردازد.

-در هرم آموزشی ارائه شده فردی که موفق به گذراندن مراحل آموزشی طبق چارت رسمی کمپانی فورتی نت گردیده است و پس از سپری نمودن مرحله NSE8 به عنوان کارشناس امنیت شبکه از طرف کمپانی فورتی نت معرفی می گردد.

 

FCNSA FCNSP fortiweb
fortianalyzer foriDB
000
خواندن 560 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را ارسال نمایید.

درباره ما

آموزشگاه مهندسی فناوری ساپرا رویکردی متفاوت ،ویژه متخصصین ،فارغ تحصیلان و دانشجویان علاقه مند به مباحث امنیت وشبکه را برای رسیدن به آرمان های آموزشی قرار داده است که شامل:
ارائه آموزش های تخصصی در حوزه امنیت و شبکه توسط اساتیدی صورت می گیرد که خود دارای سوابق علمی و عملی همراه با مدارک بین امللی در این حوزه می باشند .
همچنین برخورداری از لابراتوارهای مجهز جهت آموزش در حوزه های مهندسی امنیت شبکه محصولات کمپانی های معتبر نظیر فورتی نت وجونیپر،آموزش دوره های مهندسی شبکه مایکروسافت MCSE،آموزش دوره های مهندسی شبکه سیسکو همانندCCNA,CCNP ،آموزش دوره های مجازی سازی Vmware,Citrix ،آموزش دوره های ذخیره سازی وآموزش دوره های تخصصی hp را برگزار می نماید و توانسته است گام موثری را در ارتقاء دانش و مهارت های تخصصی بسیاری از کارشناسان در سطح های مختلف و همچنین دانشجویان رشته های مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات برداشته و اقدامات منحصربفرد و شایسته ای را در سرلوحه اهداف وآرمان های خود قرار دهد.

 

جستجو